W jaki sposób oczyścić i odkwasić organizm?

Niewłaściwe nawyki żywieniowe bardzo często skutkują dyskomfortem o charakterze trawiennym. Wszak, doprowadzają do zanieczyszczenia i zakwaszenia organizmu. Obie te przypadłości są groźne dla naszego zdrowia, dlatego też należy profilaktycznie oczyszczać i odkwaszać organizm. Jak to zrobić? Jaką metodę zastosować? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w tym artykule.

Odkwaszanie organizmu

Zakwaszony organizm można rozpoznać poprzez uczucie kwasowości w ustach, dyskomfort trawienny, problemy z wypróżnianiem oraz bóle w okolicach pępka.

Sam proces odkwaszania można natomiast przeprowadzić stosując trzy różne rozwiązania, a mianowicie:

 1. Domowe receptury
  Domowe sposoby na odkwaszanie to między innymi mikstury oparte na takich produktach jak: soda oczyszczona, ocet jabłkowy oraz sok z cytryny.
 2. Dieta zasadowa
  Specjalny jadłospis wzbogacany produktami o charakterze zasadotwórczym. Stosowana powinna być przez co najmniej kilka tygodni.
 3. Suplementy diet
  Środki na odkwaszanie organizmu oparte są zwykle na takich składnikach jak spirulina, chlorella. Ich skuteczność jest bardzo wysoka, podobnie zresztą jak wygoda stosowania.

Oczyszczanie organizmu

Zanieczyszczony organizm może doprowadzać do silnych bólów żołądka, problemów jelitowo-trawiennych oraz wielu defektów skórnych – między innymi cellulitu oraz trądziku.

Oczyszczanie organizmu to proces, który polega na całkowitej eliminacji wszelkich dostępnych toksyn. Zwykle wymaga to jednak czasu – minimum kilku tygodni. Zastosować można:

 1. Domowe receptury
  Do najczęściej stosowanych zaliczamy detoks typu „Beyonce” oraz mikstury oparte na świeżych sokach owocowych pozbawionych cukru.
 2. Diety głodówkowe
  Głodówki to świetne rozwiązanie. Pozwalają całkowicie oczyścić organizm. Jednakże, są przy tym nieco niebezpieczne – powodują osłabienie organizmu, gdyż charakteryzuje je obniżony poziom kaloryczności.
 3. Suplementy diety
  Efektywnym sposobem na oczyszczenie organizmu są również suplementy diety. Preparaty takie jak błonnik witalny pozwalają efektywnie i komfortowo pozbyć się toksyn.

Błonnik witalny – nasza propozycja na odkwaszanie i oczyszczanie organizmu

Ostatnimi czasy można zauważyć wzmożone zainteresowanie wszelkimi suplementami diet. Społeczeństwo coraz bardziej świadomie decyduje się na dostarczanie minerałów, witamin i innych istotnych substancji do organizmu, przy wykorzystaniu gotowych preparatów.

Najlepszym przykładem tego typu środków jest błonnik witalny – suplement diety, składający się z nasion babki płesznik oraz nasion babki jajowatej – dwóch doskonałych źródeł błonnika.

Błonnik witalny – właściwości i zastosowanie

Błonnik witalny to suplement diety, który z powodzeniem stosowany jest w przypadku wspomagania układu trawiennego i wydalniczego. Ma ogromny wpływ na cały organizm.

Przede wszystkim, błonnik witalny oddziałuje na:

 • wchłanianie trójglicerydów i cholesterolu (ogranicza)
 • tempo rozkładu węglowodanów (spowalnia)
 • rytm wypróżnień (reguluje)
 • perystaltykę jelit (przyśpiesza)
 • detoksykację organizmu
 • uczucie łaknienia (ogranicza)

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że powszechnie uważa się błonnik witalny jako doskonały preparat na odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Zresztą, w tym kontekście prezentowany jest przez producentów.

Błonnik witalny – jak stosować?

Światowa organizacja zdrowia zaleca spożycie błonnika w ilości od 20 do 40 gram dziennie (w zależności od ilości diety, wagi i predyspozycji indywidualnej). Z tymże, trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż każdego dnia dostarczamy błonnik także w pożywieniu (m.in: w produktach pełnoziarnistych, otrębach czy owocach i warzywach).

Producenci błonnika witalnego (forma proszku), zalecają stosowanie dwóch dawek błonnika dziennie (rano i w okolicach południa). Produkt należy rozpuścić w dużej ilości wody (200-300ml).

Kuracja błonnikiem witalnym może trwać nieprzerwanie. Suplement ten nie zagraża bezpieczeństwu (jest w pełni naturalny), nie powoduje żadnych skutków ubocznych i dyskomfortu.

Warto przy tym zauważyć, że błonnik oddziałuje nie tylko na sferę fizyczną. Udowodniono, że za sprawą tego suplementu poprawia się również samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *