Jak uporać się z bezsennością i chrapaniem?

Według szacunków, nawet co trzeci Polak może mieć problemy ze snem. Ta zatrważająca statystyka jest efektem między innymi niezdrowego trybu życia, który praktykuje bardzo szerokie grono społeczeństwa. Najczęściej diagnozowanymi przypadłościami są: bezsenność oraz głośne, uciążliwe chrapanie.

Co to jest bezsenność?

Bezsenność to niezwykle uciążliwa dolegliwość. Skutkuje zmęczeniem, problemami z koncentracją, utratą wydajności. Zaawansowane problemy ze snem mogą być wręcz zagrożeniem dla życia i zdrowia. Wszakże, regeneracja jest kluczowa dla właściwej pracy narządów wewnętrznych naszego organizmu.

Jak poradzić sobie z bezsennością?

Bezsenność bywa naprawdę kłopotliwa. Co więcej – jej leczenie mało kiedy przebiega szybko i sprawnie. Zwykle jest wymagające i trochę trwa. Przez to, wiele osób nie decyduje się szukać źródła problemu i decyduje się na leczenie objawowe, tudzież stosowanie rozmaitych środków nasennych. To nienajlepszy pomysł. Wszakże, tego typu preparaty bardzo często okazują się być uzależniające. W praktyce oznacza to tyle, że problemy z zasypianiem po odstawieniu tego typu leków będą jeszcze większe.

Bezsenność można, a nawet trzeba leczyć korzystając z naturalnych metod. I nie mamy tutaj na myśli suplementów diet, a po prostu zmianę trybu i komfortu swojego życia.

W pierwszej kolejności należy zadbać o komfort snu. Przede wszystkim, musimy zweryfikować miejsce w którym śpimy: jakość poduszki i materaca oraz temperaturę powietrza i wilgotność. To elementy, które jeśli nie stanowią głównej przyczyny bezsenności, to przynajmniej potęgują problem.

Bezsenności sprzyja również: nieregularne i niepełnowartościowe odżywianie oraz siedzący tryb życia. To bardzo ważne elementy, których wpływ na problemy ze snem bywa ogromny. Należy zatem zmienić nawyki żywieniowe i zwiększyć aktywność fizyczną, przynajmniej do poziomu 30 minut/dziennie.

Obowiązkowo należy także zrezygnować ze wszelkiego rodzaju używek, w tym alkoholu i papierosów. Szkodliwe substancje znajdujące się w tych produktach wpływają na ogólną kondycję organizmu – także na zasypianie i jakość snu.

Co to jest chrapanie?

Chrapanie to nie tylko akustyczne zjawisko, to także objaw bezdechu sennego – poważnej przypadłości, której konsekwencje mogą być naprawdę bardzo poważne.

Bezdech senny – co to takiego?

Poprzez bezdech senny rozumie się zatrzymanie oddychania na kilka sekund. Te zjawisko ma charakter epizodyczny i może występować podczas jednej nocy nawet kilkaset razy.

Bezdech senny może skutkować niedotlenieniem, udarem mózgu oraz zawałem serca. Ponadto, osobie borykającej się z tą przypadłością dokuczają silne bóle głowy i problemy z koncentracją. Dodatkowo, w przypadku mężczyzn bezdech senny może skutkować zaburzeniami erekcji.

Jak widać, konsekwencje zdrowotne bezdechu sennego mogą mieć naprawdę kłopotliwy charakter.

Nie lekceważ chrapania!

Chrapanie bardzo często jest ignorowane. Spora duża część osób najzwyczajniej w świecie nie jest świadoma konsekwencji zdrowotnych wynikających z chrapania i bezdechu sennego.

Nigdy nie lekceważ chrapania. Nieleczenie może doprowadzać do pogłębienia problemu, czego konsekwencją mogą być trudności w leczeniu w przyszłości.

Jak wyeliminować chrapanie?

Chrapanie to zjawisko bardzo powszechne. Szacuje się, że około 40% społeczeństwa regularni chrapie. W zdecydowanej większości problem ten dotyka mężczyzn, co jest uwarunkowane różnicami w anatomicznej budowie układu oddechowego.

W leczeniu chrapania zastosowanie znajdują:

  • Zabiegi chirurgiczno-plastyczne
  • Farmakologia
  • Suplementy diety
  • Preparaty w formie sprayów i aerozolu

Snoran Plus na chrapanie i bezsenność!

Innowacyjnym, niezwykle skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się chrapania i bezsenności jest suplement diety Snoran Plus.

Snoran Plus to preparat w formie tabletek do codziennego stosowania (1 sztuka dziennie), który dociera do źródła problemu i eliminuje go. Dzięki niemu, możemy pozbyć się tej uciążliwej przypadłości raz na zawsze. Pełen efekt daje trzymiesięczna kuracja preparatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *