Włosy blond: wypadanie włosów, kosmetyki, pielęgnacja

Każda blondynka wie, jak kłopotliwe jest utrzymanie jasnych włosów w odpowiedniej kondycji. Wszak, blond włosy podatne są na wszelakie zniszczenia, bywają kruche i łamliwe. Jak zatem powinny wyglądać procesy pielęgnacyjne w przypadku tego typu owłosienia?

Pielęgnacja włosów blond – prosta, łatwa i przyjemna?

Niestety, pielęgnacja włosów blond nie jest ani prosta, ani łatwa, ani przyjemna. Jest za to – czasochłonna i wymagająca. Wszak, poza standardowymi zabiegami należy zadbać także o cykliczne stosowanie maseczek i olejowanie.

Włosy blond mają to do siebie, że nie powinny być traktowane żadnymi silnymi detergentami i szamponami z SLS. Wszak, kontakt ze szkodliwymi substancjami bardzo szybko odbija się na ich kondycji.

Włosy blond – jakie kosmetyki wybierać?

Zdecydowanie zalecamy nie oszczędzać na kosmetykach. Wybór tych „z wyższej półki” jest jak najbardziej wskazany.

Kosmetyki do włosów blond powinny cechować się brakiem obecności substancji mogących wysuszać włosy, detergentów oraz SLS. Warto wybierać te, które dedykowane są dla włosów zniszczonych, gdyż pełnią one dodatkowe funkcje regeneracyjne.

Włosy blond – czego nie możesz z nimi robić?

Blondynki bardzo często narzekają na liczbę obostrzeń dotyczących pielęgnacji włosów. To jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest również ograniczenie szkodliwych procesów stylizujących, a konkretniej:

  • Rezygnacja z wykorzystywania środków chemicznych takich jak: pianki, lakiery oraz żele do włosów.
  • Zaprzestanie wykorzystywania stylizatorów cieplnych takich jak: lokówki, prostownice, falownice.

Oznacza to, że proces stylizacji ograniczony powinien być tylko i wyłącznie do upięć, które swoją drogą nie powinny być zbyt silne (bez mocnych napięć skóry). Oczywiście, jeśli włosy są w optymalnej kondycji (w pełni zregenerowane), to nic nie stoi na przeszkodzie, by oddać się stylizacji w pełnym tego słowa znaczeniu.

Reasumując, włosy blond są niezwykle wymagającym typem włosów. Ich pielęgnacja jest trudna, ale przy odpowiedniej dyscyplinie można osiągnąć optymalną kondycję.

Odżywianie od wewnątrz, czyli jak zapobiec wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów jest spowodowane wieloma czynnikami ale nikt pewnie nie pomyślał o tym, że posiłki jakie spożywamy codziennie także wpływają na zdrowie naszych włosów. Niezdrowe nawyki, takie jak spożywanie dużej ilości Fast Food oraz jedzenie w pośpiechu jest pierwszym krokiem ku niebezpiecznemu procesowi wypadania włosów. Jeżeli zjadamy dużo słodyczy oraz jemu w barach szybkiej obsługi, możemy mieć pewność, że nie jest to korzystne nawet dla naszego organizmu.

Warto skupić się na posiłkach oraz na produktach, które bogate są w minerały, witaminy oraz błonnik. Nie od dziś wiadomo, że nawet włosy zdradzają to jacy jesteśmy oraz jaki jest nasz stan zdrowia. Im mniej witamin dostarczamy naszemu organizmowi tym ich gospodarka jest niezwykle ograniczona. Organizm nie jest wstanie podzielić witamin na wszystkie części ciała, które tych minerałów potrzebują.

Suplementacja uzupełniająca na wypadanie włosów

Dostarczanie organizmowi odpowiednich składników to nie jedna droga by pielęgnować włosy i dbać ich zdrowie. Warto także stosować maseczki na włosy oraz zaopatrzyć się w suplementy diety na porost włosów. Doskonałym przykładem takowego preparatu jest chociażby profolan – tabletki na wypadanie włosów bazujące tylko i wyłącznie na naturalnych ekstraktach i wyciągach z roślin.

Przeszczep włosów – modne rozwiązanie?

Ostatnio modny stał się przeszczep włosów. Wielu mężczyzn decyduje się na zabegi w najlepszych klinikach. Przeszczep włosów cena czasem nie gra istotnej roli. Mężczyźni chcą wyglądać młodo lub po prostu na tyle lat ile wyglądają. Pracownicy klinik piękności zdradzają, że coraz więcej mężczyzn otwarcie mówi o zmianach i korektach swojego ciała. Zatem stereotyp kobiety poprawiającej urody powoli przemija, gdyż ma ona konkurencję.

Prócz przeszczepu włosów, w gabinetach medycyny estetycznej można dokonać również zabiegów mezoterapii – igłowego odżywienia skóry głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *