Sposoby na piękne włosy. 5 najlepszych metod

Gęste, lśniące i długie włosy stanowią jeden z nieodłącznych elementów kształtujących kobiecą urodę. Dla wielu kobiet – atrakcyjna fryzura to marzenie, o które potrafią walczyć latami. Wszak, natura nie każdą przedstawicielkę płci pięknej obdarzyła tak samo. Lwia część kobiet narzeka na włosy rzadkie, wolno rosnące, puszące się lub wypadające.

Na całe szczęście, istnieje szereg nieinwazyjnych sposobów na długie, gęste i lśniące włosy. Można wręcz zaryzykować stwierdzeniem, że piękne włosy są w zasięgu każdej kobiety.

Najlepsze sposoby na piękne włosy

Rozwój medycyny i kosmetologii sprawił, że w dzisiejszych czasach pielęgnacja skóry głowy nie jest zbyt dużym wyzwaniem. Na półkach w sklepach znajdziemy szereg gotowych kosmetyków, których zastosowanie może przyczynić się do poprawy zdrowia i atrakcyjności naszych włosów. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych sposobów na długie i piękne włosy.

1. Suplementy diety na włosy

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się suplementy diety na włosy. To środki do stosowania doustnego, które – z reguły – bazują na naturalnych ekstraktach roślinnych, witaminach i minerałach. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tego typu środków.

Spośród wszystkich dostępnych propozycji, zdecydowanie najkorzystniejszym składem mogą pochwalić się tabletki Locerin. Znajdziemy w nich między innymi:

  • AnaGain Nu – opatentowaną formułę ekstraktu z zielonego groszku
  • Skrzyp polny
  • Miedź
  • Lucernę siewną
  • Pokrzywę zwyczajną
  • Piperynę (BioPerine)
  • Biotynę
  • Cynk
  • Selen
  • Bambus zwyczajny

Prócz tabletek Locerin, na wyróżnienie zasługuje również Biotebal (bardzo duża dawka biotyny) oraz SkrzypoVita.

2. Szampony wzmacniające, odżywiające i przyśpieszające porost włosów

Bardzo dużą popularnością wśród metod na piękniejsze włosy, cieszą się szampony. Warto mieć jednak świadomość, że tylko nieliczne faktycznie wzmacniają, odżywiają i przyśpieszają porost włosów.

Praktycznie z miejsca możemy wykluczyć wszelkie marketowe propozycja, których koszt nie przekracza kilkunastu złotych. Skuteczne szampony działają zupełnie inaczej. Są również znacznie droższe – przykładowo Szampon Olaplex (jeden z najlepszych szamponów dostępnych na rynku) kosztuje blisko 100 złotych.

3. Dieta na piękne włosy

Ogromny wpływ na urodę ma również to co jemy. W przypadku wytworów skórnych (włosów, paznokci) możemy bardzo szybko przekonać się o tym, jak ciało reaguje na zmianę jadłospisu. Zdrowa, pełnowartościowa i właściwe zbilansowana dieta – już po kilku tygodniach może przynieść efekt w postaci zdrowszych, mocniejszych i grubszych włosów.

Trudno mówić o konkretnym jadłospisie na piękne włosy, choć można uwzględnić większe spożycie niektórych produktów, m.in.: buraków, szpinaku, brokułów. Warto także zadbać o przyswajanie konkretnych płynów: herbaty z pokrzywy, soków wieloowocowych (najlepiej świeżo wyciskanych).

4. Domowe wcierki i płukanki

Babcine sposoby na piękne włosy, nadal cieszą się ogromną popularnością. Nie ma w tym absolutnie nic, co mogłoby dziwić – wszakże, tego typu rozwiązania są niezwykle skuteczne. Nierzadko, ich zastosowanie daje naszym włosom więcej, aniżeli sięgnięcie po gotowe produkty z drogerii. Kiedy dodamy do tego fakt, że domowe wcierki i płukanki są bardzo tanie – można pokusić się o jeden wniosek: warto!

Do domowych wcierek i płukanek, które cechuje najwyższa skuteczność zaliczamy: wcierkę z nasion kozieradki, wcierkę z drożdży spożywczych, wcierkę z jajek, płukankę z naparu z suszu pokrzywy, płukankę ze skrzypu polnego oraz płukankę z szałwii.

5. Olejowanie włosów

Niezwykle efektywnym zabiegiem, którego realizację poleca się niemal każdej kobiecie – jest olejowanie włosów. Nakładanie na włosy tłuszczu, to metoda pozwalająca nawilżyć, odżywić i pobudzić włosy do wzrostu. Pozytywnie oddziałuje zarówno na włos, jak i skórę głowy.

Największym problemem związanym z olejowaniem włosów jest to, że aby zabieg był w pełni skuteczny – musimy prawidłowo dobrać olej do włosów. Częstokroć znalezienie właściwego oleju dla naszych włosów, wiąże się z długotrwałym poszukiwaniem rozwiązania idealnego. Do najpopualrniejszych olejów na włosy zaliczamy: kokosowy, winogronowy, jojoba, z awokado, z pestek słonecznika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *