Pielęgnacja włosów zniszczonych. Jak dbać o włosy w nie najlepszej kondycji?

Włosy to niewątpliwie jeden z największych atutów urodowych. Kiedy ulegają zniszczeniu, atrakcyjność maleje. Szczególną uwagę przykładają do nich kobiety. Nie jest to zaskakujące, wszak to właśnie Panie określane są mianem płci pięknej.

Jak pielęgnować włosy zniszczone?

Aby przywrócić włosy do optymalnej kondycji i doprowadzić je do zdrowego, atrakcyjnego wyglądu potrzeba trochę czasu. Efekty zabiegów pielęgnacyjnych powinny pojawić się po kilku tygodniach. Czasem może to potrwać dłużej. Wszystko bowiem zależy od poziomu zniszczenia struktury włosa.

Włosy zniszczone – higiena

Podstawowym zabiegiem higienicznym jest kąpiel włosów. Powinna być realizowana przy wykorzystaniu preparatów, których skład jest możliwie delikatny. Wszelkie środki zawierające silne detergenty powinny zostać odstawione na bok.

Włosy zniszczone to włosy, których wrażliwość i podatność na działanie chemii jest jeszcze większa. Dlatego też, do zabiegu mycia polecamy używać preparaty przeznaczone dla dzieci. Tylko 1-2 razy w tygodniu należy siegać po silniejsze preparaty.

Włosy zniszczone – odżywianie

Odbudowa włosów zniszczonych wiąże się z koniecznością dodatkowego odżywiania. Poza standardowymi odżywkami do włosów, które należy używać nawet w momencie gdy włos jest w optymalnej kondycji, należy realizować zabiegi dodatkowe: tj, maseczki, płukanki.

Ponadto, włosy zniszczone należy odpowiednio odżywiać od wewnątrz, tzn. suplementując minerały i witaminy. Mogą być przyjmowane w postaci tabletek, jak i dostarczane w diecie.

Stylizacja włosów zniszczonych

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że do wielu uszkodzeń i zniszczeń dochodzi podczas zabiegów stylizujących. Włosy zniszczone nie powinny być traktowane urządzeniami takimi jak prostownica, lokówka, czy suszarka z gorącym nawiewem. Wysoka temperatura nie sprzyja bowiem odbudowie włosa.

Istotnym jest również to, by ograniczyć wykorzystywanie silnej chemii w celu poprawy wyglądu fryzury. Lakiery i pianki lepiej zastąpić jedwabiem lub innym preparatem o delikatnym działaniu.

Jak radzić sobie ze zniszczonymi, nadmiernie wypadającymi włosami?

Wypadanie włosów to przypadłość, którą można leczyć różnymi metodami. Stosować można zarówno skomplikowane zabiegi (np. Mezoterapia), jak i domowe sposoby. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Czarna rzodkiew

W walce ze stanami chorobowymi skóry, czarna rzodkiew wykorzystywana jest od dawien dawna. Jej lecznicze właściwości znane są od czasów starożytnych. Dzisiaj wykorzystuje się ją nie tylko do przeciwdziałania chorobie, ale także w innych celach kosmetycznych.

Sposób działania:

Sok z czarnej rzodkwi pozytywnie wpływa na odbudowę cebulek włosowych, co hamuje proces wypadania włosów. Ponadto, pozytywnie wpływa na krążenie krwi w skórze.

Sposób wykorzystania:

 1. Zetrzyj korzeń czarnej rzodkwi na tarce lub wykorzystaj urządzenie do wyciskania soku
 2. Sok z czarnej rzodkwi rozprowadź delikatnie na całej głowie
 3. Delikatnie masuj przez okres około piętnastu minut
 4. Spłucz letnią wodą

Tatarak

Kłącze tataraku wykorzystywane jest jako surowiec kosmetyczny od wieków. Bogactwo w olejki eteryczne, witaminę C oraz sole mineralne sprawia, że tatarak to skuteczne narzędzie do walki z wypadaniem włosów.

Sposób działania:

Hamuje łysienie oraz pobudza proces porostu włosów. Ponadto może być wykorzystywany jako odżywka, ponieważ pozytywnie wpływa na grubość włosów oraz łupież.

Sposób wykorzystania:

 1. Do dwóch łyżek kłączy tataraku dodaj szklankę wody i zagotuj
 2. Odstaw do ostudzenia i dodaj pół szklanki wódki
 3. Sporządzony tonik delikatnie wcieraj po każdym umyciu głowy

Czosnek

Jako naturalny lek czosnek wykorzystywany jest w walce z wieloma stanami chorobowymi. Nie inaczej jest w przypadku wypadania włosów, gdzie czosnek działa skutecznie dzięki bogactwu mineralnemu. Ten naturalny antybiotyk zawiera: olejki eteryczne, błonnik, cukry, lotne związki siarkowe i bakteriobójcze.

Sposób działania:

Związki zawarte w czosnku stymulują wzrost włosów. Długotrwała kuracja może doprowadzić do stałego wzrostu.

Sposób wykorzystania:

 1. Wyciśnij sok z kilku ząbków czosnku
 2. Dokładnie wcieraj w miejsca zmienione chorobowo
 3. Pozostaw na całą noc
 4. Dokładnie spłucz wodą

Zapach czosnku może okazać się nieznośny, dlatego do mycia włosów po kuracji należy używać kosmetyków o odpowiednim zapachu.

Czy warto?

Domowych sposobów na wypadanie włosów jest więcej. My wyselekcjonowaliśmy dla Państwa te, które cieszą się najlepszą opinią, a tym samym są najskuteczniejsze.

Wykorzystując zaprezentowane metody nie należy spodziewać się cudów. Łysienie to na tyle skomplikowany problem, że jego leczenie w domu niezbyt często okazuje się skuteczne. Wykorzystanie profesjonalnych środków leczniczych z całą pewnością jest korzystniejszym rozwiązaniem. Aczkolwiek – jeśli kogoś finanse nie pozwalają na zakup preparatów na łysienie, to domowa walka z łysieniem stanowi ciekawą alternatywę.

Jeśli korzystałeś z któregoś ze sposobów zapraszamy do podzielenia się własną opinią w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *