Pielęgnacja włosów rudych. Jak dbać o rude włosy?

Rudy kolor włosów dedykowany jest dla kobiet odważnych i przebojowych, które pragną podkreślić swój seksapil. Choć tylko 2% populacji rodzi się z tym kolorem na głowie, to nosi go znacznie więcej osób. Wszak, na rudo farbuje się naprawdę liczne grono Pań.

Jak dbać o włosy rude?

Ten specyficzny kolor włosów wymaga szczególnej pielęgnacji. Specjalnie dla wszystkich rudych kobiet prezentujemy rady jak prawidłowo pielęgnować i dbać o utrzymanie koloru i optymalnej kondycji włosa.

Słońce nie jest Twoim sprzymierzeńcem

Za naturalne występowanie koloru rudego odpowiada naturalny pigment feomelanina. W momencie nadmiernej ekspozycji włosów, feomelanina zanika, co sprawia, że włosy są wypłowiałe. Tracą blask i stają się nieatrakcyjne.

W przypadku włosów farbowanych – rudy w świetle wygląda jeszcze atrakcyjniej. Tutaj należy jedynie zadbać o odpowiednie nawilżenie, gdyż ostre słońce może doprowadzić do nadmiernego przesuszania się włosa.

Chlor – kolejny wróg

Fryzjerzy zalecają niekorzystanie z chlorowanej wody (np. w basenach, aqua-parkach itd.) przez okres minimum dwóch tygodni po koloryzacji. Wynika to z faktu, iż farba może nie być dostatecznie utrwalona.

Zabiegi pielęgnacyjne – konieczne

Odpowiednia pielęgnacja włosów po koloryzacji jest absolutnie konieczna. Farby mają negatywny wpływ na włosy i ich strukturę. Zniszczone włosy należy traktować różnego rodzaju maseczkami, odżywkami i naparami, aby przywrócić im naturalny blask i dobry wygląd.

Doskonale na włosy rude odziałowuje miód oraz żółtka jajek. Rozświetlają kolor, dodają intensywności i świeżości.

Dlaczego musisz pielęgnować włosy rude?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, kolor rudy jest bardzo specyficzny – dedykowany odważnym i pewnym siebie kobietom.

Pielęgnacja włosów jest absolutnie konieczna, gdyż wszelkie niedoskonałości (suchość, rozdwojone końcówki, wypłowiały kolor) są zauważalne w ekspresowym tempie. O ile w blondzie, czy kolorach ciemnych wszystko można zamaskować o tyle w przypadku odcieni rudości jest to ekstremalnie trudne zadanie.

Domowe sposoby na piękne, rude włosy

Kobiety marzą o długich włosach. Ich ścięcie niekiedy doprowadza kobiety do łez, a czekanie aż urosną staje się wręcz nużące bowiem włosy rosną zaledwie centymetr miesięcznie. Warto więc zastosować domowe produkty, którą są w stanie wspomóc ich szybki porost.

Skrzyp polny na włosy

Jednym z lepszych produktów na porost włosów jest skrzyp polny. Roślina ta nie tylko wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie, ale także powstrzymuje ich siwienie. Jak przygotować napar ze skrzypu polnego? Jedną łyżeczkę ziela zalewamy ciepłą wodą. Warto pić skrzyp polny dwa razy dziennie by uzyskać najlepsze efekty. Kolejnym produktem chwalonym przez blogerki jest olejek rycynowy. Przyśpiesza on porost włosów i odpowiednio nawilża. Nie jest on jednak wskazany dla kobiet w ciąży.

Olejek rycynowy na włosy

Aby wykonać maseczkę z olejku rycynowego należy najpierw umyć włosy a następnie osuszyć je ręcznikiem. Olejek wcieramy w skórę głowy, owijamy włosy ręcznikiem i pozostawiamy na około 30 minut. Nie należy stosować maseczki rycynowej nie często niż co dwa tygodnie.

Pokrzywa zwyczajna na włosy

Pokrzywa to kolejna roślina, która działa doskonale na porost włosów. Pokrzywę możemy zakupić w sklepie zielarskim. Podobnie jak w przypadku skrzypu polnego, z pokrzywy również przygotowujemy napar. Miksturę traktujemy jako płukankę. Po każdym myciu włosów należy przepłukać je wodą z pokrzywą.

Od wieków nasze babcie płukały włosy także piwem. Stosowanie piwa na włosach powoduje, że są one mocniejsze, zdrowsze i szybciej rosną. Wszystko zawdzięczamy chmielowi, który posiada piwo. Piwna płukanka gwarantuje miękkość włosów oraz prostsze układanie się. Zamiast zastanawiać się nad tematem wypadania włosów, warto zacząć działać od razy wykorzystując najlepsze produkty z naszej kuchni.

Alternatywę dla domowych sposobów stanowić mogą również gotowe preparaty, wzbogacone biotyną i innymi substancjami dobrze oddziałującymi na włosy – np. profolanem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *