Pielęgnacja włosów po rozjaśnianiu. Jak dbać o włosy?

Jednym z najważniejszych elementów kobiecej urody są włosy. Ich wygląd jest dla Pań bardzo ważny. Panie potrafią spędzać mnóstwo czasu nad ich pielęgnacją.

Włosami, które wymagają szczególnej uwagi są te, które zostały poddane zabiegowi rozjaśniania. Zabieg ten wpływa na kondycję i strukturę włosów – znacząco je osłabiając. Nawet najlepszy fryzjer wykorzystujący kosmetyki z najwyższej półki nie jest w stanie ograniczyć zniszczeń. To cena piękna.

Regeneracja włosów po rozjaśnianiu

Włosy rozjaśniane są niezwykle wymagające. Potrzebujesz skorzystać z szeregu różnych kosmetyków, aby przywrócić im dawny blask i optymalną kondycję.

Przede wszystkim, musisz zadbać o dobór odpowiedniej odżywki – regenerujące, wzmacniającej i nawilżającej. Unikaj preparatów z jakimikolwiek barwnikami, gdyż włosy rozjaśniane mogą przez to zmieniać swój kolor.

Ważną kwestią jest również odżywianie włosów od wewnątrz, a konkretniej – pełnowartościowy zbilansowany jadłospis. Dodatkowo, dietę warto wspierać kompleksami witaminowymi i biotyną. Wzmocni to włosy i pobudzi je do wzrostu.

Regularnym zabiegiem regeneracyjnym, który należy przeprowadzać po rozjaśnianiu jest maskowanie, czyli stosowanie maseczek. Wybieraj tylko i wyłącznie te do włosów jasnych. Inne, mogą zawierać substancje pozostawiające odbarwienia na jasnych włosach.

Dodatkowo, włosy należy cyklicznie olejować. Pozwoli to odbudować naturalna warstwę ochronną i nada blasku naszym włosom.

Zaniechaj dalszym zniszczeniom

Włosy rozjaśnione są bardzo osłabione. To oznacza, że ich podatność na dalsze zniszczenia jest bardzo wysoka. Dlatego też, musisz dodatkowo zadbać o to, aby nie dochodziło do dalszych zniszczeń. Jak tego dokonać?

Przede wszystkim ogranicz stosowanie suszarek, prostownic i lokówek. Wysoka temperatura nie sprzyja włosom rozjaśnianym i doprowadza do przesuszania się. Ogranicza także ekspozycję włosów na słońce.

Sugerujemy zaniechać stylizacji włosów przy wykorzystaniu różnych środków chemicznych, w tym: pianek, żelów i podobnych. Zawierają szkodliwe związki, które mogą wpływać degradująco na nasze osłabione włosy.

Łupież – defekt pojawiający się m.in. po rozjaśnianiu!

Na Twoich ramionach co rusz pojawia się „biały proszek”? Próbujesz niepostrzeżenie usunąć go ze swojej marynarki lub koszuli? Nie jesteś osamotniona. Problem występującego łupieżu dotyczy niemal trzech milionów Polaków.

Medycyna podsuwa wiele różnych rozwiązań, które pozwalają skutecznie uporać się z łupieżem. Najpopularniejszy typ łupieżu ma charakter suchy i jednocześnie jest najłatwiejszym w leczeniu. Jak zatem raz na zawsze wyleczyć łupież?

W przypadku włosów rozjaśnianych możemy skorzystać zarówno z gotowych rozwiązań (np. szamponów), jak i domowych receptur.

Szampon przeciwłupieżowy

Pierwszym wyborem w walce z łupieżem zazwyczaj jest wymiana szamponu na taki, który działa przeciwłupieżowo. Kosmetyki zwalczające drożdżaki powinniśmy kupować głównie w aptekach. Wszak, to właśnie w punktach farmaceutycznych otrzymamy lekarstwo, a nie kosmetyk.

Część szamponów przeciwłupieżowych dostępnych jest tylko na receptę. Lekarze zalecają ich stosowanie w dosyć zaawansowanych przypadkach.

Leczenie doustne

W przypadku, gdy organizm nie reaguje na działania zewnętrzne (m.in szampony przeciwłupieżowe) specjalista może przepisać leki doustne o charakterze przeciwgrzybiczym.

Domowe sposoby

Dosyć powszechnym rozwiązaniem jest stosowanie wszelkiego rodzaju naturalnych przepisów. Maseczki, peelingi czy płukanki są jak najbardziej dobrym sposobem na walkę z łupieżem.

W Internecie: na blogach i forach znajduje się mnóstwo przepisów o takim charakterze. Ich popularność nie maleje, co niewątpliwie jest wynikiem skuteczności. Warto zauważyć, że składniki stanowiące podstawę płukanek i maseczek są wykorzystywane w produkcji kosmetyków o charakterze odżywczym i antyłupieżowym.

Należy pamiętać, że wyżej wymienione sposoby skuteczne okażą się w przypadku łupieżu suchego. Skuteczność tych rozwiązań w leczeniu innych typów łupieżu może okazać się niewystarczające. W przypadku braku poprawy, warto skontaktować się z lekarzem, gdyż łupież może mieć inne podłoże.

Istotny jest również czas reakcji. Im szybciej zaniechamy rozwojowi drożdzaków na naszej skórze, tym łatwiej uporamy się z łupieżem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *