Laserowe wybielanie zębów: opinie, efekty i alternatywy

Większość ludzi o śnieżnobiałym uśmiechu, rodem z reklam pasty do zębów. Cóż, niestety – domowe sposoby nie są na tyle skuteczne, by osiągnąć taki właśnie efekt. Istnieje jednak rozwiązanie, którego efektywność stoi na „hollywoodzkim” poziomie.

Mowa oczywiście o laserowym wybielaniu zębów, czyli stosunkowo młodej metodzie, która zdobywa coraz większe grono zwolenników. Wszystko za sprawą wspomnianej skuteczności. To właśnie ona jest głównym wabikiem.

Zabieg laserowego wybielania zębów

Zabieg wybielania zębów trwa niezbyt długo. Średni czas naświetlania jednego zęba wynosi około dwóch minut, a to oznacza, że wybielenie całego uzębienia oscyluje w granicach 60-90 minut.

Laseroterapia rozjaśnia i usuwa przebarwienia zębów. Efekt zabiegu jest długotrwały – utrzymuje się nawet do kilku lat.

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej kolejności lekarz nakłada specjalny żel zawierający 30% nadtlenek wodoru. Następnie nakierunkowuje wiązkę światła lasera na zęby, przez co wspomniany składnik zaczyna pracować. Aktywne składniki wnikają w koloryt zęba i usuwają powstałe przebarwienia.

Efektem zabiegu może być zmiana kolorystyczna nawet o 11 stopni. Żadna inna formuła nie daje takich możliwości, jak ma to miejsce w przypadku laserowego wybielania zębów.

Laserowe wybielanie zębów – same zalety?

Odpowiedź na te pytanie może być jedna – TAK. Laserowe wybielanie zębów to zabieg, który nie przegrzewa zębów (wiązka lasera działa około dwóch minut), nie powoduje żadnych podrażnień.

Jedyną wadą takowego rozwiązania jest brak możliwości jedzenie produktów w których występują naturalne barwniki. Przez niemal 15 dni trwa proces stabilizowania koloru i takie produkty jak kawa, owoce i wiele innych może mieć wpływ na końcowy efekt.

W kontekście wad wymienia się również niemałą cenę zabiegu. Zwykle laserowe wybielanie zębów to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Cena za „hollywoodzki” uśmiech jest zatem mocno wygórowana. W naszej opinii – warto jednak poświęcić takie pieniądze, gdyż efekty są wprost wspaniałe.

Alternatywy dla laserowego wybielania zębów:

  • Soda oczyszczona i sok z cytryny
    Jednym z takowych rozwiązań bez wątpienia jest stosowanie sody oczyszczonej. To substancja, która ma bardzo silne działanie odkwaszające i wybielejące. Za jej sprawą można poprawić kolor zębów o nawet kilka tonacji. Podobnie jest w przypadku soku z cytryny. Zasada działania jest podobna, zresztą tak samo jest z efektywnością. Obie metody są jak najbardziej skuteczne.

    Jest jednak jedno małe „ale”. Zarówno sok z cytryny, jak i soda oczyszczona to substancje, które mogą mieć degradujący wpływ na szkliwo. Nadmierne stosowanie powyższych substancji może zatem przynieść więcej szkody lub pożytku.
  • Bezpiecznie i skutecznie: herbata z czystka
    Herbata z czystka to środek, który powszechnie znany jest w lecznictwie. Uważany za najefektywniejszy preparat oferowany przez medycynę niekonwencjonalną, znajduje zastosowanie w leczeniu szeregu różnych defektów.

    Jak się okazuje – jest również doskonałym sposobem na białe zęby. Co prawda, nie daje natychmiastowych efektów jak ma to miejsce w przypadku sody czy soku z cytryny, ale jest za to w pełni bezpieczny. Regularne spożywanie herbaty z czystka pozwala osiągnąć poprawę koloru o kilka tonacji już po około miesiącu.

Podsumowanie

Uśmiech stanowi nieodłączny element naszego wizerunku. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że mimo braku sympatii do dentystów, często się do nich udajemy. Wszystko po to, by nasze zęby były zdrowe i białe.

Niestety, bardzo często zaniedbania z przeszłości sprawiają, że nasze zęby są zażółcone i przebarwione. Wybielanie zębów to zabieg drogi z którego nie każdy może skorzystać.

Niegdyś, gdy ta technologia nie była znana – ludzie radzili sobie z wybielaniem zębów we własnym zakresie. Niektóre domowe metody na białe zęby przetrwały po dziś dzień i cieszą się niemałą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *