Depilacja pośladków. Jak depilować pośladki?

Włosy na pośladkach są szczególnie uciążliwe w lecie, kiedy to upały sprawiają, że odkrywamy coraz więcej ciała. Nadmierne owłosienie tego miejsca wygląda niezwykle nieestetycznie zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Zainteresowanie depilacją pośladków jest ogromne. Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić najbardziej powszechne zabiegi depilacyjne tego wrażliwego miejsca. Którą metodę wybrać?

Depilacja woskowa

Wosk to niezwykle popularna forma usuwania włosów. Praktyczna (można ją zrealizować w domu), efektywna (usuwa włosy wraz z cebulkami) i stosunkowo tania (zestaw do depilacji to koszt kilkudziesięciu złotych). Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele osób decyduje sie właśnie na tę formę usuwania włosów.

Zabieg usuwania włosów woskiem przeprowadza się następująco: rozgrzany wosk (nie gorący) należy rozłożyć na miejscu poddawanym depilacji i poczekać aż zastygnie. Następnie w kierunku przeciwnym niż rosnące włosy należy zerwać „płat” szybkim, energicznym ruchem. Przy odpowiednio przeprowadzonym zabiegu można usunąć 100% włosów.

Depilacja poprzez golenie

Usuwanie włosów golarką to bardzo powszechne, ale niezbyt trwałe rozwiązanie. Bardzo niski koszt (można wykorzystać maszynkę jednorazową), komfort (zabieg można przeprowadzić w domu) oraz wygodę (brak jakiegokolwiek bólu).

Największą wadą takiego rozwiązania jest brak trwałości. Mało tego – włosy odrastają znacznie szybciej, co sprawia, że częstotliwość depilacji wzrasta.

Depilacja laserowa

Zdecydowanie najefektywniejszą formą usuwania włosów jest zabieg depilacji przy wykorzystaniu wiązki światła. Laser frakcyjny pozwala na trwałe usunięcie włosów oraz ograniczenie ich wzrostu nawet na kilka lat.

Technologia usuwania włosów tą metodą znana jest od dawna. Jednakże dopiero od kilkunastu lat zabiegi są komfortowe, praktycznie bezbolesne i gwarantują tak trwałe rezultaty.

Depilacja laserowa umożliwia pozbycie się włosów z każdego miejsca na ciele. Jest to zabieg komfortowy, jego koszt całkowity (seria kilku zabiegów) oscyluje w granicach 1000-2000zł.

Depilacja laserowa w domu

Depilacja laserowa to zabieg, który do niedawna oferowany był tylko i wyłącznie przez gabinety kosmetyczne. Obecnie, usuwanie owłosienia tą metodą można przeprowadzić również w domu. Postęp technologiczny umożliwił znaczne zmniejszenie aparatury do depilacji laserowej. Obecne depilatory bazujące na technologii świetlnej są niewiele większe niż golarki i inne osprzęt do depilacji.

Depilatory laserowe i ich skuteczność

Niewątpliwie, jedną z największych zalet depilacji laserowej jest skuteczność. Usunięcie 100% włosów przy serii 4-6 zabiegów to już niemal norma. Dodatkowo, wielką zaletą jest trwałość takowego rozwiązania. Usuwanie owłosienia depilatorem laserowym można przeprowadzać raz na kilka lat. Skąd bierze się tak duża trwałość?

Technologia świetlna doprowadza do rozpadu nie tylko włosy w fazie wzrostu, ale także komórki, które odpowiadają za ich wzrost. Tym samym, nie tylko usuwamy istniejące owłosienie, ale także blokujemy wzrost nowych włosów.

Depilatory laserowe i ich cena

Trzeba przyznać, że cena depilatorów laserowych nie należy do najniższych. Dobrej klasy sprzęt to koszt oscylujący w granicach 1500-2000 złotych. Niestety, nie każdego stać na aż tak duży, jednorazowy wydatek.

Nie mniej jednak, biorąc pod uwagę fakt, iż płacimy tylko jeden raz, a możemy korzystać do woli… cena staje się bardziej atrakcyjna. Wystarczy skonfrontować to z cenami depilacji laserowej w gabinetach kosmetycznych (od 200 do 800złotych za jeden zabieg), by wiedzieć, że te urządzenia wcale nie są takie drogie.

Depilatory laserowe i ich opinie

Bardzo dobrymi opiniami cieszą sie produkty marek Philips oraz Remington. Depilatory laserowe tych producentów zwykle pojawiają się w czołówce rozmaitych rankingów i testów. Prawdziwym hitem jest jednak Rio Laser Hair Removal – urządzenie, którego efektywność jest zdecydowanie najwyższa.

A Wy, drogie czytelniczki (i czytelnicy?) z jakich depilatorów korzystacie? Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami i recenzjami w komentarzach pod tym artykułem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *