Cellulit – jak uporać się ze skórką pomarańczową? Jak usunąć?

Aż 98% zdiagnozowanych przypadków występowania cellulitu dotyczy kobiet. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż obecność tzw. skórki pomarańczowej jest ściśle związana z gospodarką hormonalną, a konkretniej – nadmierną ilością estrogenów.

Kiedy cellulit diagnozuje się u mężczyzn można mieć pewność, że dochodzi do zaburzeń o charakterze hormonalnym. Mogą one być przyczyną niewłaściwej diety (bogatej w genetycznie modyfikowaną żywność), objawem innych jednostek chorobowych, a także wielu innych czynników kształtujących.

Cellulit jest jednak przypadłością, która może być kształtowana także przez wiele innych czynników. Oto najważniejsze z nich:

Odżywianie – bogata w niezdrowe tłuszcze dieta jest bardzo często przyczyną odkładania się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, co kreuje wzorcowe warunki do rozwoju cellulitu.

Aktywność fizyczna– a raczej jej brak. Siedzący tryb życia doprowadza do problemów z układem krążenia, co bez wątpienia jest jedną z głównych przyczyn pojawiania się zdeformowanej tkanki na skórze.

Palenie papierosów – szkodliwe substancje przyczyniają się do wielu defektów, jedną z nich jest cellulit.

Nierealizowanie detoksacji – brak oczyszczania organizmu wiąże się z pojawieniem się nadmiernej ilości toksyn w całym organizmie. Efektem tego może być trądzik, cellulit i wiele innych problemów zdrowotnych.

Obcisłe ciuchy – użytkowanie legginsów i innych obcisłych ciuchów wiąże się z tym, iż skóra jest nadmiernie opięta, co doprowadza do problemów krążeniowych. Zbyt wolny przepływ krwi może objawiać się właśnie w postaci cellulitu.

Oczywiście, cellulitu można się pozbyć. Obecenie medycyna oferuje kilka-kilkanaście skutecznych rozwiązań. Oto te, które wykorzystywane są zdecydowanie najczęściej:

Domowe receptury – a w szczególności: peeling z fusów kawy, maseczka z awokado, peeling cukrowy, naprzemienne prysznice.

Maści i kremy – kosmetyki na cellulit dostępne są w aptekach, zwykle oparte są na w pełni naturalnych składnikach: ziołach i ekstraktach z roślin.

Medycyna estetyczna– najefektywniejsze zabiegi to: mezoterapia igłowa, mikrodermabrazja oraz rozmaite peelingi chemiczne.

Zdrowy styl życia, czyli jak powinna wyglądać profilaktyka przeciw cellulitowi

Coraz więcej osób decyduje się na zmianę swojego trybu życia na zdrowszy. Moda na „bycie fit” to bardzo pozytywne zjawisko, które niesie za sobą mnóstwo korzyści – między innymi pozwala zapomnieć o cellulicie! Dzisiaj, pragniemy przedstawić pięć absolutnie kluczowych zasad zdrowego stylu życia – zapraszamy do lektury!

Po pierwsze: zmiana żywienia

Co, jak i kiedy jesz ma ogromny wpływ na kondycję fizyczną Twojego organizmu. Dieta musi być stosowana regularnie, jej bilans odpowiedni dla generowanego przez Ciebie zapotrzebowania, a jakoś produktów wykorzystywanych do przygotowywania dań powinna być na najwyższym poziomie.

Po drugie: regularny rytm dobowy

Godziny wstawania i zasypiania powinny być stałe. Twój dzień powinien być schematyczny i regularny. Dzięki temu pozwolisz swojemu organizmowi dostosować pracę narządów wewnętrznych. Każdego dnia należy spać minimum 6-8 godzin (dokładny czas zależny od wieku oraz podejmowanej aktywności fizycznej w ciągu konkretnego dnia).

Po trzecie: relaks

Wydawać by się mogło, że relaks nie ma zbyt wiele wspólnego ze zdrowym trybem życia. Nic bardziej mylnego! Za sprawą form relaksacyjnych eliminujemy czynniki stresogenne, które mogą być źródłem złego samopoczucia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Wybór konkretnej formy relaksu jest kwestią indywidualną.

Po czwarte: aktywność fizyczna

„Ruch to zdrowie” mówi popularne powiedzenie. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Wszakże, za sprawą stymulacji ciała doprowadzamy do poprawy kondycji całego organizmu. Regularna aktywność pozwala poprawić kondycję układu krążeniowo-oddechowego, zredukować zbędne kilogramy, oczyścić organizm z toksyn.

Po piąte: suplementacja

Jednym z elementów zdrowego trybu życia jest stosowanie suplementów diety. Ich rola w życiu człowieka jest coraz większa. To wygodna forma wzmacniania organizmu i wspomagania jego pracy. Oczywiście, celem nie powinno być jedzenie dziesiątek suplementów diety. Produkty należy wybierać w oparciu o niedobory w organizmie.

Zmieniasz swoje życie na zdrowsze? Pamiętaj, by metamorfoza zachodziła powoli. Nie możesz z dnia na dzień całkowicie zmienić swojego żywienia, aktywności fizycznej czy rytmu dobowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *