Właściwości odchudzające Acai Berry. Czy warto stosować jagody Acai na odchudzanie?

Pochodzące z lasów Amazonii Acai Berry są owocem przypominającym winogrona i jagody. W kuchni zagościły przed wiekami. Rosną w kiściach jak winogrono, ale są od niego nieco mniejsze. Wewnątrz każdej jagody jest pestka, która jest niejadalna. Zjadamy tylko miąższ.

Acai Berry nie bez powodu trafiły na listę superfoods. Są popularnym składnikiem potraw w Brazylii, dlatego nazywa się je również jagodami brazylijskimi. Te cudowne jagody świetnie wpływają na sylwetkę, chronią przed przedwczesnym starzeniem, a nawet zapobiegają nowotworom. Mają także właściwości redukujące wagę. Jagody Acai to prawdziwa bomba witaminowa, zawierają też wiele minerałów, aminokwasów i zdrowych kwasów tłuszczowych.

Właściwości odchudzające Acai Berry

Jagody Acai często są przywoływane w kontekście odchudzania, ale nie możemy zapominać, że posiadają także właściwości pozytywnie wpływające przede wszystkim na organizm i skórę człowieka. Zawierają duże ilości witamin: A, C, E, B1, B2, B3, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3, Omega-6, Omega-9 oraz pełnowartościowych protein. Jednak największą sławę zyskały dzięki działaniom ułatwiającym odchudzanie. Zawarty w nich błonnik oczyszcza organizm, a tym samym umożliwia skuteczną utratę wagi. Pomaga pozbyć się toksyn i resztek produktów przemiany materii. Ułatwia również trawienie, a także sprawia, że dłużej czujemy się syci. Przyspiesza metabolizm i zapobiega zaparciom. Dzięki niemu łatwiej kontrolować wielkość posiłków.

Unikalny skład Acai bardzo ułatwia pozbyć się tkanki tłuszczowej, dlatego powinien być nierozłącznym elementem każdej kuracji odchudzającej. – przekonuje autor bloga o odchudzaniu FitPoradnia.pl.

Jagody to bardzo skuteczny sposób na odchudzanie, pod warunkiem, że owoce są dobrej jakości. Odpowiednio opracowany i przeprowadzony proces technologiczny przygotowania owoców ochroni cenne wartości odżywcze oraz antyoksydacyjne, a tym samym spowoduje spadek wagi.

Opinie na temat jagody Acai

Jagoda brazylijska to świetny sposób na uzupełnienie diety o składniki odżywcze, dzięki którym będziemy mieć więcej motywacji i sił witalnych. Podkreślić należy również walory smakowe. Można ją porównać do połączenia czerwonego wina i czekolady, czy jagody w czekoladzie. Jest to najsmaczniejsza z jagód i z pewnością dlatego stała się przysmakiem Brazylijczyków i ludów Amazonii. Badania potwierdzają jej cenne właściwości. Owoce zawierają całą gamę witamin A, B1, B2, B3, C, E, chroniąc tym samym przed wyjałowieniem organizmu w czasie odchudzania. Owoce Acai sprzyjają redukcji zmęczenia po aktywności fizycznej i zwiększają wytrzymałość organizmu, co jest ważne, gdy poddajemy nasze ciało wysiłkowi w celu przyspieszenia spalania tłuszczu. Te niewielkie jagody wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie poprzez dbanie o równowagę hormonalną, głównie poziomu serotoniny czy endorfin.

Ile kosztuje jagoda Acai?

Szeroka gama produktów dostępnych na rynku sprawia, że niełatwo wybrać optymalny środek. Poza preparatami zawierającymi w składzie same owoce Acai dostępne są też suplementy wzbogacone o dodatkowe składniki. Takie środki – poza dużą dawką jagód – zawierają również wiele wyciągów z roślin, które również wspomagają odchudzanie.

Cena preparatów z wyciągiem z Acai Berry zależna jest od stężenia ekstraktu z owoców, ale także od postaci w jakiej występuje. Mogą to być tabletki, kapsułki, proszki, soki lub suszone jagody. Preparaty z owoców w kapsułkach są dostępne w sprzedaży w cenach od ok. 150 do ok. 180 zł za 60 kapsułek w opakowaniu. Ta postać suplementów z jagód Acai charakteryzuje się ich najwyższym stężeniem, a tym samym większą skutecznością. Najwyższe koszty, w granicach 250-300 zł poniosą się osoby zainteresowane kuracją odchudzającą wspomaganą koktajlami z jagód Acai Berry. Podsumowując, w parze z wysokim stężeniem, a więc i większą skutecznością suplementów diety z wyciągiem z jagód Acai – idzie odpowiednio wyższa cena.

Gdzie kupić jagodę Acai?

Przy zakupach należy pamiętać, że producenci oferują zarówno wyroby będące wyłącznie wyciągiem z owoców Acai, jak i wzbogacone o dodatkowe składniki. Produkty bazujące na wyciągu z jagód Acai zakupić można w sklepie stacjonarnym ze zdrową żywnością lub w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *