Dieta odchudzająca dla osób po 60-tce. Jak schudnąć w dojrzałym wieku?

Nadwaga to problem, który może dosięgnąć osobę w każdym wieku. Nie mniej jednak, stanowi zjawisko bardzo specyficzne dla osób w dojrzałym wieku. W szczególności dotyczy kobiet po okresie menopauzy.

Menopauza jako przyczyna nadwagi

Zmiany zachodzące w organizmie kobiety są niezwykle silne. Dochodzi między innymi do zaburzeń w pracy układu trawiennego. Spowalnia metabolizm przy jednoczesnym wzroście apetytu. Jeśli nie zadbamy o odpowiednią zmianę nawyków żywieniowych i wzmożenie aktywności fizycznej – nadwaga jest praktycznie gwarantowana.

Dieta odchudzająca dla kobiet 60+

O swoją wagę należy dbać niezależnie od wieku. Wszak, nadwaga to nie tylko defekt kosmetyczny. To także przypadłość, która może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Tym ważniejsze jest to, aby móc pochwalić się odpowiednim wskaźnikiem BMI w dojrzałym wieku.

Dieta odchudzająca dla kobiet w wieku powyżej 60. Lat powinna być przede wszystkim pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Jakiekolwiek formy głodówkowe absolutnie nie wchodzą w grę. Wszak, organizm jest zbyt słaby by móc dodatkowo go osłabiać niepełnowartościowością w odżywianiu.

Kluczowym elementem diety odchudzającej jest również to, by była ona możliwie jak najbardziej regularna. Oznacza to, że musisz zadbać między innymi o: stałe pory posiłków, stałe porcje (pod względem ilości konkretnych wartości odżywczych), a także regularny rytm dobowy. Ilość posiłków w diecie odchudzającej musi być większa niż pięć.

Dieta to nie wszystko

Proces spalania tkanki tłuszczowej zachodzi wówczas, gdy generujemy zapotrzebowanie energetyczne. W praktyce oznacza to, że trening odchudzający jest niezbędny. Oczywiście, Panie w wieku powyżej 60+ powinny traktować swoje ciało w należyty sposób. Wszak, motoryka ich ciała jest mocno ograniczona. Doskonale sprawdzą się wszelkie formy aerobiku i aqua-aerobiku oraz nordic-walking i jazda na rowerze.

Trening odchudzający

Aby zrzucić zbędne kilogramy z brzucha nie wystarczy realizować ćwiczeń, które wpływają tylko i wyłącznie na brzuch. Takie ćwiczenia jak spięcia brzucha (tzw. Brzuszki), nożyce i podobne, wpływają na rozbudowę mięśni, a nie spalanie tkanki tłuszczowej.

Trening odchudzający należy opierać na ćwiczeniach tlenowych. Aeroby takie jak bieganie, jazda na rolka, rowerze czy nawet nordic walking (dla osób mocno zasiedziałych) to rozwiązanie, które daje doskonałe rezultaty.

Ćwiczenia należy realizować codziennie w sesjach, które nie powinny być krótsze niż 30 minut. Warto stworzyć kompletny harmonogram treningowy, który pozwoli na odpowiednia stymulację motywacji.

Podsumowanie

Na Twoim brzuchu pojawił się nadmiar tkanki tłuszczowej? Tzw. oponka sprawia, że czujesz się znacznie mniej atrakcyjna? Zobacz, jak w szybki i prosty sposób pozbyć się tego defektu.

Odchudzanie brzucha można podzielić na dwie części. Pierwsza dotyczy odżywiania, druga zaś treningu. Realizując je jednocześnie, możemy osiągnąć rezultaty naprawdę bardzo szybko.

Jadłospis na odchudzanie nie może oznaczać diety głodówkowej. Zwykle, tego typu rozwiązania dają krótkotrwałe rezultaty. Zdecydowanie rozsądniej jest skorzystać z diety zbilansowanej, zdrowej i pełnowartościowej.

Przede wszystkim należy wykluczyć z jadłospisu wszelkiego rodzaju fast-foody oraz słodyczy. Niezbyt dobrze na tuszę wpływają również słodkie, gazowane napoje oraz wysokokaloryczne sosy.

Posiłki należy przyjmować regularnie, w równych odstępach czasowych. Dietetycy zalecają jeść częściej, w mniejszych porcjach (nawet do 7-8 razy na dobę). Warto pamiętać, by każdy posiłek był zbilansowany pod względem generowanego zapotrzebowania w danej części dnia.

Doskonałym uzupełnieniem diety mogą być suplementy. Szczególnie zaleca się korzystać z produktów wysokobłonnikowych, które usprawniają trawienie, regulują metabolizm oraz częstotliwość wypróżnień. Równie skuteczny okazuje się kwas chlorogenowy (zawarty m.in: w zielonej kawie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *