Co zrobić, aby szybko wyeliminować nadwagę? Dieta, trening i tabletki na odchudzanie

Posiadanie nadwagi to nie tylko defekt o charakterze kosmetyczno-estetycznym, to także zagrożenie dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego też, odchudzanie jest wskazaniem każdego lekarza.

Niestety, proces redukcji zbędnych kilogramów jest bardzo trudny, co finalnie sprawia, że wiele osób po prostu z niego rezygnuje. Wszakże, utrzymanie diety oraz realizacja trudnego, częstokroć wyczerpującego treningu – bywa dla wielu zbyt dużym wyzwaniem. Jeśli jednak naprawdę pragniesz schudnąć i nie boisz się ciężkiej pracy – przeczytaj nasz poradnik.

Jak szybko schudnąć, czyli na czym polega odchudzanie?

Na wstępie pragniemy zauważyć, że pojęcie „szybko” może być definiowane na różne sposoby. W naszym założeniu, tempo odchudzania jest kwestią indywidualną. Sugerujemy jednak, aby wykorzystywać tylko i wyłącznie zdrowe, nie powodujące skutków ubocznych metody odchudzania. Dlatego, głodówki i podobne rozwiązana nie są przez nas polecane.

Podstawowym elementem odchudzania jest oczywiście dieta. Jadłospis musi być tak skonstruowany, by odpowiadał generowanemu zapotrzebowaniu. Liczba kalorii musi być zatem oparta na stylu naszego życia. Im jesteśmy aktywniejsi, tym więcej możemy jeść. Równie ważny jest również trening. Wszak, to właśnie podczas ćwiczeń dochodzi do generowania zapotrzebowania na energię. W momencie kiedy jest ono większe od ilości dostarczanego materiału, organizm zmuszony jest do czerpania sił z materiału zapasowego, który stanowi tkanka tłuszczowa.

Na uwagę zasługują również suplementy diety – ich rosnąca skuteczność sprawia, że odchudzanie staje się coraz łatwiejsze. Nadal jednak trudno mówić o tym procesie jako łatwym, szybkim i przyjemnym.

Nie ufaj reklamom telewizyjnym!

W reklamach telewizyjnych co chwilę można znaleźć spot, który przedstawia „złote rozwiązania” na odchudzanie. Zazwyczaj są to reklamy tabletek i innych preparatów odchudzających. Wiele osób nabiera się na zapewnienia producentów i liczy, że odchudzanie będzie łatwe, szybkie i przyjemne. Nic bardziej mylnego – odchudzanie to proces wymagający zaangażowania i czasu.

Oczywiście, nie oznacza to, że nie możemy korzystać z suplementów. Jak najbardziej warto je stosować. Z tymże, przy wyborze warto sugerować się opiniami, recenzjami i rankingami, a nie reklamami telewizyjnymi.

Przegląd opinii, analiza składu produktu oraz weryfikacja rankingów – to absolutne minimum. W przeciwnym wypadku możemy najzwyczajniej w świecie – trafić na środek, który będzie nieskuteczny. Aktualizowany ranking suplementów diety można znaleźć między innymi w serwisie BioCity.pl:

Odchudzanie – zdrowe i efektywne

Redukcja zbędnych kilogramów powinna opierać się na zdrowych założeniach. W wielu przypadkach wystarczy zmiana nawyków żywieniowych i lekkie wzmożenie aktywności, aby osiągnąć wymarzone rezultaty. My nie mamy żadnych wątpliwości – zdrowe odchudzanie jest najefektywniejsze! Dlatego też sugerujemy unikać jakichkolwiek rozwiązań o charakterze głodówkowym. Wszelkiego rodzaju diety bazujące na niskiej kaloryce – skutkować mogą osłabieniem organizmu oraz tzw. efektem jojo.

Poprzez zdrowe odchudzanie rozumie się przede wszystkim:

  • zbilansowaną, pełnowartościową dietę redukcyjna (maksymalnie 15% mniejsza kaloryczność od całkowitej przemiany materii)
  • codzienny 30-60 minutowy trening aerobowy
  • suplementację skutecznych, naturalnych środków wspomagających

W momencie kiedy zadbamy o powyższe, możemy mieć pewność, że nasze odchudzanie będzie zarazem skuteczne i w pełni bezpieczne.

Motywacja do odchudzania – istotny element redukcji?

Dieta, trening i suplementacja to elementy kluczowe, aczkolwiek – nieistotne jeśli nie zadbamy o motywację. Wszak, to właśnie ona odpowiada za powodzenie i sukces całej operacji.

Motywację należy pielęgnować poprzez:

  • stałe sprawdzanie uzyskiwanych rezultatów
  • kontrolę planu działania
  • wizualizację celów
  • rywalizację
  • dzielenie się swoim celem z innymi

Warto mieć świadomość, że na samym początku procesów redukcyjnych, poziom motywacji kształtuje się na bardzo wysokim poziomie. Związane jest to z ekscytacją, która może być wynikiem m.in. wizualizacji celów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *