suplementy diety na odchudzanie

suplementy diety na odchudzanie

Lip 23

suplementy diety na odchudzanie

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o pierwiastek chemiczny cynku

Cynku, znany również jako lutu, jest dość dobrze znany element, który jest przedstawiony na okresowym symbolem Zn i liczbie atomowej 30. Większość z nas cynku stosowanego w takiej czy innej postaci do najrozmaitszych dolegliwości problemy i stopy, ale wiele z nich nie zdaje sobie sprawy, jak często ten element jest używany w codziennym świecie. Jest to niebieskawo biały do ??srebrno-szary, błyszczącego metalu, który jest diamagnetyczne.

Oczywiście, istnieje wiele więcej cynku niż. Czytaj więcej na 10 faktów należy wiedzieć o cynk.

1. Cynk jest stosowany od czasów starożytnych, choć większość z nich było nieczyste. Na przykład, w dzisiejszej Rumunii, archeologiczne produkowane statuetkę, która mogłaby być prehistoryczne. Było 87,5% cynku.

2. cynku stwierdzono także w punktach sięga 2500 lat temu, w 7. wieku pne, starożytna Grecja była świadoma jego wykorzystania w produkcji mosiądzu. Rzymianie używali procesu produkcji mosiądzu o 30 pne.

suplementy diety na odchudzanie

3. cynku jest w większości temperatur, twardy i kruchy. Jednakże, w temperaturze od 100 do 150 stopni Celsjusza, staje się plastyczny. Temperatura topnienia cynku jest stosunkowo niska i wynosi 419,5 stopni Celsjusza, a wszystkie metali przejściowych; cynk najniższą temperaturę topnienia 907 stopni Celsjusza.

4. Cynk w stabilnej formie, jest tworzony przez proces r w supernowych.

5. Cynk wchodzi pod numerem 24 dla najbardziej powszechnych pierwiastków w skorupie ziemskiej. Jego stopa obecności wynosi około 75 ppm. Element jest zazwyczaj obecny w ilości 5 – 770 ppm w glebie i jest obecny w ilości od 30 ppb w wodzie morskiej.

6. Kilka stopów cynku są częściowo, w tym mosiądzu i miedzi, natomiast stopy dwuskładnikowe zawierają bizmut, antymon, złoto, aluminium, ołów, rtęć, żelazo, kobalt, cynę, telluru, srebra, niklu i magnezu sodu.

– autor artykułu