suplementy europa centralna

suplementy europa centralna

Lip 31

suplementy europa centralna

7. Chociaż nie wszystkie światowych zasobów cynku Uważa się, że zostały zidentyfikowane, te, które zostały przynieść łączne szacunkowe zasoby tego pierwiastka do 1,9 mld ton. największy rezerwat na świecie znajduje się w Iranie, podczas gdy istnieją inne duże złoża w Stanach Zjednoczonych, Australii i Kanadzie.

8. Szacuje się, że obecne są znane światowe rezerwy zostaną wyczerpane już w 2027 roku w naszym obecnym tempie zużycia. W całej historii, prawie 346 milionów ton cynku zostały wydobyte, ale tylko 109 mln ton są nadal stosowane.

9. Dzisiaj, betaina cynk znalazł się na numer cztery z najczęstszych metali aktualnie w użyciu i tylko szlaki w pierwszej trójce w produkcji o 12 milionów ton. Niemal 70% cynku wytwarza się przez górnictwo. Resztę zawraca wtórny cynk. Największym producentem cynku jest Nyrstar.

suplementy europa centralna

10. Cynk ma wiele zastosowań, w tym wykorzystywane w bateriach i jej właściwości antykorozyjnych. Jest on również stosowany do tworzenia stopy, takie jak mosiądz, brąz, nikiel, srebro lutu miękkiego i aluminium lutu. Ponadto, jest on stosowany do farb i barwników, w broni jądrowej, w fungicydów rolniczych, jako dodatek do zapobiegania zużyciu i jako środka konserwującego do drewna. Jest również szeroko stosowany w suplementy diety, pasty, maści i pasty do zębów.

PublicMining.org to darmowy zasób o górnictwie do dyskryminacji inwestorów górniczych.

– autor artykułu