suplementy enzymy trawienne

suplementy enzymy trawienne

Lip 29

suplementy enzymy trawienne

10 sposobów, aby zapobiec rakowi

Na szczęście istnieją sposoby, aby pomóc w zapobieganiu raka. Oto 10 najbardziej skutecznych sposobów, aby pomóc w zapobieganiu raka.

1. Należy unikać nadwagi, utrzymanie prawidłowej masy ciała przez całe życie.

2. Ćwicz regularnie. Co najmniej pół godziny aktywności fizycznej dziennie, korzystnie w ciągu jednej godziny.

3. Ogranicz spożywanie pokarmów o dużej gęstości energii, co oznacza, żywności o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu i mało błonnika. Unikaj słodzonych napojów, takich jak napoje bezalkoholowe.

4. Jedz głównie pokarmy pochodzenia roślinnego. Jedz co najmniej 5 porcji owoców i warzyw każdego dnia i mnóstwo roślin strączkowych i całych produktów mącznych. Te pokarmy są bogate w błonnik, witaminy i minerały.

5. Ogranicz spożycie czerwonego mięsa (w raporcie definiowany jako mięsa z wołowiny, wieprzowiny, jagnięciny i kóz) do 500 gramów (wytworzonego wagowo) tygodniowo i unikać przetworzonych mięs.

suplementy enzymy trawienne

6. Jeśli pijesz alkohol, pić nie więcej niż kwota odpowiadająca 2 małych kieliszków wina dziennie, jeśli jesteś mężczyzną i mały kieliszek wina dziennie, jeśli jesteś kobietą.

7. Limit zużycia soli i soli żywności do maksymalnej ilości 6 g soli dziennie. Czytaj więcej w „soli” Czy na link po prawej stronie.

8. Jedz żadnych suplementów diety w celu zapobiegania raka. Badania pokazują sprzeczne wyniki, aw niektórych badaniach wzrosło ryzyko raka po zjedzeniu żywności.

9. Daj tylko mleko z piersi podczas dziecka pierwszych sześciu miesięcy życia. Chroni to przed rakiem piersi matki i zapobiec nadwagę i otyłość u dziecka.

10. Ludzie, którzy przeżyli raka, a także powinny przestrzegać zaleceń podanych mocne dowody, że chronią przed rakiem nawrotu.

Nawet jeśli nie jest to związane z żywności profilaktyki raka, autorzy raportu wymieniają też jest bardzo ważne, aby nie palić w celu zapobiegania raka.

– autor artykułu