suplementy diety definicja

suplementy diety definicja

Sie 25
suplementy diety definicja

Co można zrobić, aby zapobiec rakowi

Szanse są bardzo duże, że Ty lub ktoś wiesz miał raka i zmarł z niego. Rak jest drugą co do częstości przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych, po chorobach serca. Mężczyźni mają nieco mniej niż 1 na 2 ryzyko zachorowania na raka życiu, podczas gdy dla kobiet, ryzyko jest trochę więcej niż 1 na 3.

Wszystkich nowotworów wiąże się z nieprawidłowym działaniem genów kontrolujących wzrost i podział komórek. Każda komórka w organizmie ma program, który mówi to, co zrobić, zwany DNA lub kod genetyczny.

Jeśli kod DNA komórki zostaje zmieniony trochę przez brak równowagi hormonalnej, substancji chemicznych lub wolnych rodników, mutacje występują. Komórki z zmutowanego DNA już nie wyglądają jak oryginalne komórki byliśmy urodzonych z. Ponadto, mutacje gromadzą się wraz z wiekiem, dlatego około 78% wszystkich nowotworów diagnozowanych u osób 55 lat i starszych.

Około 5% wszystkich nowotworów są silnie dziedziczne. Jednak większość raków nie wynikają z odziedziczonych genów, ale z uszkodzenia genów występujących podczas czyjegoś życia.

suplementy diety definicja

Wszyscy mamy kilka komórek nowotworowych w organizmie, które normalnie są tłumione przez nasz system odpornościowy. Potrzebujemy około miliarda komórek nowotworowych, aby dostać się do bryły lub podbić scenę, co oznacza guza trwa latami rozwijać.

Rak jest, ogólnie rzecz biorąc, to choroba człowieka. Istnieje wiele można zrobić teraz, aby znacznie zmniejszyć to ryzyko. Zdawać sobie sprawę z wielu czynników, które mogą przynieść na tę chorobę, a także licznych interwencji żywieniowych, które mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Czynników, które mogą powodować raka

1. Stała Stres emocjonalny

Negatywne emocje są najmocniejszym aspektem tworzenia chorobę. Nawet CDC (Center for Disease and Prevention) stwierdza, że ??85% chorób jest spowodowana emocjami.

– autor artykułu